Na poprawność naliczeń dla pracownika wpływa ma wiele czynników m.in.: kolejność wykonywanych czynności przed i w trakcie wykonywania naliczeń, naniesione zdarzenia na kalendarzu u pracownika
a także ustawienia programu.
Warto zwrócić uwagę przed naliczeniem listy płac na:
- czy dane stałe są uzupełnione (Słowniki->Dane stałe),
- czy dane w umowie/kartotece są prawidłowe (Kartoteki-> Pracownicy),
- czy wszystkie składniki wynagrodzenia są dodane (w umowie/w kartotece pracownika),
- czy kalendarz pracownika jest prawidłowy (Kadry->Kalendarz-definicje-zakładka Pracownicze),
- czy są dodane zdarzenia na kalendarzu u pracownika (Kadry-> Kalendarz-rejestracja zdarzeń- zakładka Lista zdarzeń),
Jeśli zmiany miałyby nastąpić w w/w miejscach należy je uwzględnić przed dodaniem nagłówka listy płatniczej.
Ważne! Nagłówek listy płatniczej i realizacje dodajemy na końcu.
Jeśli mamy w miesiącu kilka list płatniczych to należy zachować prawidłową chronologię podczas naliczania. Listy płatnicze dodajemy według kolejności związanej z datą wypłaty (narastająco), gdyż wiele składników naliczanych jest narastająco.
Ważna jest również kwestia odświeżania danych w zakładkach. Jeśli była już otwarta zakładka z listami płatniczymi, kiedy zostały otwarte okna do zmian w kalendarzu i naliczenia zostały wykonane po powrocie do zakładki z listami ale bez odświeżania, pewne zmiany również mogą nie zostać uchwycone.
W programie mamy możliwość ustawienia automatycznego odświeżania zakładek aby uruchomić tę funkcję należy kliknąć na zakładce prawym przyciskiem myszy a następnie wybrać opcję Odświeżaj automatycznie.

Uwaga:
Jeśli zdarzy się sytuacja, że jakieś dane się zmieniły po dodaniu nagłówka listy płatniczej wówczas najlepiej jest usunąć listę płatniczą, zrestartować program i dodać na nowo listę płatniczą
i realizacje.