Przywracanie ustawień domyślnych dla użytkownika

Jeżeli podczas pracy zakleszczyło się okno w programie RAKS lub program nie wyświetla wszystkich danych, ale nie wiemy, który filtr za to odpowiada, to w tej sytuacji należy przywrócić domyślne ustawienia użytkownika w oknie.

Aby tego dokonać należy w pierwszej kolejności sprawdzić numer danego okna, po jego otwarciu wystarczy wcisnąć kombinację przycisków Ctrl + Shift + F11. Wówczas pojawi się okno Identyfikator Ustawień wraz z numerem danego okna. Jeżeli już mamy numer identyfikatora to w celu jego usunięcia należy zalogować się do modułu Administrator i w tym module przejść do zakładki Ustawienia Użytkowników.

Pierwszym krokiem jest wybranie z listy firm znajdującej się na samej górze okna, firmy na której chcemy usunąć identyfikator.

Następnie w części „Resetowanie ustawień” wskazujemy użytkownika na którym chcemy odnaleźć dany identyfikator i klikamy na przycisk USUŃ po zaznaczeniu identyfikatora.

Jeżeli nie posiadamy danego numeru lub nie jest on widoczny na liście to zalecane jest usunięcie wszystkich identyfikatorów.

Sama operacja nie usuwa danych z firmy, usunięte zostają jedynie ustawienia okien.