Księgowość
Dodanie dodatkowych filtrów w oknie rejestracji VAT (poza obecnym drzewem dat)
Dodano możliwość wyboru dodatkowych filtrów w oknie “Wpisy do rejestru VAT”.
Jak to działało do tej pory?
Do tej pory użytkownik w oknie “Wpisy do rejestrów VAT” mógł zawężać zakres wyświetlanych danych tylko w zakresie filtrów opartych na datach, które mógł sam sparametryzować.
Co zrobiono?
Do okna “Wpisy do rejestrów VAT” a dokładnie w dolnej części filtracji drzewa dat, dodano nowy panel “Filtracja dodatkowa” zawierający cztery dodatkowe filtry takie jak:
* “Typ wpisu”,
* “Rejestr VAT”,
* “Powód opodatkowania”,
* “Symbol dziennika”.
Jak to działa po zmianach?
Po zmianach użytkownik może zawęzić zakres wyświetlanych danych w oknie “Wpisy do rejestrów VAT” nie tylko po filtrze “Daty” ale, także po nowo dodanych czterech filtrach. W każdym z tych nowych filtrów użytkownik ma możliwość wyboru tylko jednej dostępnej opcji. Dostępne opcje wyboru w kontrolce filtru “Rejestr VAT” oraz “Powód opodatkowania” są zależne od wyboru “Typ wpisu”, czyli wyświetlanie w nich dostępnych opcji wyboru zależy od tego, czy został wybrany “Należny” lub “Naliczony” “Typ wpisu”. Każdą nową kontrolkę dodatkowej filtracji można wyczyścić klawiszem “Delete”. Wpisy nie posiadające “Data VAT” (VAT oczekujący), tak jak do tej pory będą widoczne zawsze, bez względu na wybraną filtrację. Jeśli użytkownik wybrał jakieś opcje w nowym panelu “Filtracja dodatkowa” i wyszedł z okna “Wpisy do rejestru VAT”, to wybrane opcje w filtracji dodatkowej zostaną zapamiętane i po ponownym otwarciu okna “Wpisy do rejestru VAT” filtracja dodatkowa będzie aktywna z wybranymi opcjami filtracji.
Kadry i płace
Program zamyka się bez komunikatu podczas naliczania losowych pracowników na liście płatniczej
Poprawiono błąd polegający na tym, że program zamykał się bez podania komunikatu podczas naliczania losowych pracowników na liście płatniczej.
Dodanie systemowych składników zwrotu składek "PPK PRACODAWCY" dla przychód podl. kosztom zryczałtowanym, autorskim, bez kosztów i zwolnionych z PDOF.
Do schematu wzorcowego dodano 4 składniki zwrotów składek pracodawcy PPK:
– SS_PPK_ZWROT_SKLADEK_PRACODAWCY_ZRYCZALTOWANYCH dla umów o pracę
– SS_PPK_ZWROT_SKLADEK_PRACODAWCY_AUTORSKICH dla umów o pracę
– SS_PPK_ZWROT_SKLADEK_PRACODAWCY_BEZ_KOSZTOW dla umów o pracę
– SS_PPK_ZWROT_SKLADEK_PRACODAWCY_ZWOLNIONYCH dla umów o prace i umów cywilnoprawnych
Stary składnik, czyli SS_PPK_ZWROT_SKLADEK_PRACODAWCY pozostał, ale należy używać go tylko dla umów cywilnoprawnych.
Zwrot składek ppk zryczałtowanych uwzględniany jest w składkach ppk zryczałtowanych, zwrot składek ppk autorskich w składkach ppk autorskich, zwrot składek ppk bez kosztów też w składkach ppk autorskich (tak samo jak przychód podlegający kosztom autorskim ponad limit kosztów), zwrot składek ppk zwolnionych uwzględniany bezpośrednio w przychodzie zwolnionym.
Ponadto poprawiano wykazywanie zwrotów składek pracodawcy na deklaracji PIT-11
Finanse
Uaktualnienie słownika banków
Uaktualniono słownik banków dystrybuowany w RAKSSQL.